خوشبختی از آن كسی است كه در پی خوشبختی دیگران باشد .

بیوگرافی رابرت دنیرو

نوشته شده توسط :البرز محبی
پنجشنبه 7 مرداد 1389-09:51 ق.ظ

                             
رابرت دنیرو از دید بسیاری از سینما دوستان به عنوان یکی از 5 بازیگر برتر تمام دوران است. ممکن نیست شما در طول زندگی تان یکی از فیلم های او را ندیده باشین و این چیزی است که طرفداران حاضرند میلیون ها دلار شرط ببندند. او در طول 66 سال زندگی اش با تمام بزرگان سینما کار کرده و می توان گفت دیگر کارگردانی پیدا نمی شود که بتواند ادعا کند شأن بالاتری نسبت به او دارد. رابرت دنیرو و آل پاچینو به اتفاق نظر تمام صاحب نظران به عنوان گنج های زنده سینما شناخته می شوند و این اعتبار کمی نیست. شاید این مقدمه را باید خیلی طولانی تر می نوشتم اما چه کنم که بضاعتم همینقدر است. بقیه حرف ها بماند برای یک مناسبت بهتر

************************************************** *********


1. رابرت دنیرو در 17 آگوست 1943 در نیویورک متولد شده است.

2. پدر و مادرش هر دو هنرمند بودند و او از همان کودکی در جوی کاملا هنری بزرگ شد.

3. مادرش ویرجینیا آدمیرال یک نقاش بود و زندگی اش را با فروش تابلو می گذراند هرچند او یک نقاش بازاری و دوره گرد نبود اما سعی می کرد به نقاشی به عنوان یک شغل درآمدزا نگاه کند.

4. پدرش شاعر,مجسمه ساز و نقاش بود او نیز با این که خیلی آدم اهل دل و هنرمندی بود اما خیلی نتوانست طعم ثروت را بچشد.

5. فقط 2 سال از تولد رابدت گذشته بود که پدر و مادرش تصمیم گرفتند از یکدیگر جدا شوند.

6. تمام کودکی اش را در محله Bronx گذراند که به ایتالیای کوچک نیویورک معروف بود.

7. در حقیقت نژادی ایتالیایی دارد و پدر پدربزرگش یکی از مهاجرینی است که پس از آمدن به آمریکا در آنجا ساکن شد و فرزندانش برای همیشه در این کشور ماندند.

8. او ودر کودکی جثه بسیار کوچکی داشت و همه به خاطر پوست بسیار سفید و رنگ پریده اش لقب بابی میلک (شیر برنج) به او داده بودند.

9. در نوجوانی عاشق تقلید صدا بود و می توانست حتی صدای یک پیرمرد 70 ساله را به خوبی درآورد که باعث حیرت همه دوستان و آشنایانش می شد.

10. از همان کودکی عاشق بازیگری خصوصا تئاتر شد و در 10 سالگی اولین نقشش را در نمایش (جادوگر شهر اوز) بازی کرد ولی بعد از مدتی به خاطر پیوستن به یک گروه قبلی جدا شد.

11. اولین دستمزدش را در سن 16 سالگی به خاطر بازی در نمایش (خرس) که نوشته آنتوان چخوف بود دریافت کرد.

12. از آنجا که عاشق بازیگری بود به کلاس های بازیگری رفت و زیر نظر لی استراسبرگ آموزش دید و از طریق او به تئاتر (برادوی) معرفی شد و هرازچندگاهی نقش های کوچکی را در آنجا بازی می کرد.

13. اوایل جوانی وقتی زیاد مشهور نشده بود در آگهی های تجاری تلویزیون ظاهر می شد.

14. او در سال 1965 وقتی 22 ساله بود به عنوان اولین حضور سینمایی اش در فیلم (سه اتاق در منهتن) به عنوان سیاه لشگر و به عنوان مشتری رستوران در یکی از سکانسهای فیلم جلوی دوربین رفت.

15. همان سال با یکی از دستیارانش برایان دی پالما کارگردان بزرگ هالیوود آشنا شد و یک نقش کوچک در فیلم (تبریکات عروسی) به دست آورد که متأسفانه فیلم ناموفقی از کار درآمد. جالب است بدانید هر 3 فیلم اولی که او در جوانی بازی کرد شکست خوردند.

16. در 27 سالگی پس از پشت سر گذاشتن تمام مشکلات و بدبختی ها و بازی در فیلم های بسیار ارزان قیمت چند دلاری بزرگ ترین شانس زندگی اش را به دست آورد و در فیلم (طبل را آهسته بنواز) (Drumb Slowly Bang the) برابر مایکل موریارتی به ایفای نقش پرداخت و فیلم بسیار موفق و رابرت موفق شد جایزه بهترین نقش مکمل را به دست آورد.

17. بعد از این فیلم او با مارتین اسکورسیزی آشنا و پایه های دوستی 30 ساله شان ریخته شد و در اولین فیلم Mean Streets جلوی دوربین رفت.

18. پس از آن در فیلم (پدرخوانده 2) در نقش دون کورلئونه جوان بازی کرد و با خلق شخصیتی چند لایه با آن لهجه قوی و شیرین سیسیلی که نتیجه ساعت ها تمرین و مطالعه بود موفق شد اولین جایزه اسکارش را به دست آورد.

19. شاید بتوان گفت برای فیلم راننده تاکسی نتوان تا آخر دنیا کسی بهتر از رابرت دنیرو پیدا کرد. او برای بازی در این فیلم ساعت ها در تاکسی های نیویورک می نشست و به رفتار راننده ها نگاه می کرد و این تحقیق 6 ماه به طول انجامید تا او یکی از جاودانه ترین فیلم های دنیا را در کارنامه اش ثبت کند.

20. در سال 1978 در فیلم شکارچی گوزن جلوی دوربین رفت و دومین اسکارش را به دست آورد.

21. در 7 فیلم به یاد ماندنی مارتین اسکورسیزی بازی کرد که از بهترین های کارنامه اش است و در کنار آنها 3 فیلم بزرگ روزی روزگاری در آمریکا(سر جیولئونه) شکارچی گوزن (میشل وروفسکی) و پدرخوانده (فرانسیس فورد کاپولا) را باید تأثیرگذارترین فیلم های او دانست.

22. برای بازی در فیلم گاو خشمگین حدود 27 کیلو از وزنش را اضافه کرد که یک رکورد بی نظیر را تا چندین سال به نام خودش ثبت کرده بود.

23. او به خاطر راننده تاکسی,تنگه وحشت و گاو خشمگین هم موفق شد 3 بار دیگر اسکار را به خانه ببرد تا با 5 مجسمه ارزشمند اسکار یکی از دست نیافتنی ترین بازیگران جهان شود.

24. در اغلب نقش هایش به عنوان یک بازیگر ایتالیایی-آمریکایی معرفی می شود.

25. سال 2002 توسط مجله تایم به عنوان پنچمی برترین های سینما انتخاب شد.

26. یک کمپانی فیلم سازی به نام تریبکا را تأسیس کرده است که هرساله چندین فیلم در آن تولید می کند.

27. در سال 2002 پس از 11 سپتامبر تصمیم گرفت جشنواره تریبکا را سامان ببخشد و فیلم های تجاری را از نقاط مختلف جهان به این جشنواره دعوت کرد.

28. اولین همسرش (ابوت دیان) بود که در سال 1976 با هم ازدواج کردند و 15 سال بعد در سال 1988 از هم جدا شدند. حاصل این ازدواج یک فرزند بود.

29. پس از طلاق از ابوت با همسر کنونی اش گریس هایتور آشنا شد که 21 سال از زندگی خوبشان می گذرد و آنها در سال 1988 صاحب یک پسر به نام الیوت شدند.

30. (درنا) دختر خوانده رابرت دنیرو که از همسر قبلی اش است از نظرش بهترین هدیه ای است که در تمام زندگی اش داشته است.

31. او یک پسر به نام رافائل نیز از دیان دارد (خر تو خر شدش من یکی که گیج شدم!) که مانند پدرش بازیگر است و مثل خودش در استودیوی بازیگری لی استراسبرگ آموزش دیده است.

32. هرچند خودش یکی از بهترین بازیگران جهان است اما از مریل استریپ به عنوان هنرپیشه محبوبش نام می برد.

33. عاشق نقش های خشن و با شخصیت روان پریش است.

34. او یک تاجر موفق به حساب می آید و رستوران های زیادی در سراسر نیویورک دارد که از مهمترین آنها می توان به Noby,layla اشاره کرد.

35. او با شراکت دوست عزیزش فرانسیس فورد کاپولا در غرب هالیوود رستوران مشهور (Rubicon) را تأسیس کرده است.

36. دنیرو سرطان پرستات دارد و هم اکنون تحت معالجه پزشکان قرار دارد و آنها معتقدند او به بهبودی کامل می رسد و این بیماری اصلا برایش خطرساز نیست.

37. او و آل پاچینو تا چند سال پیش فقط در یک فیلم و و فقط در یک پلان رو در روی هم قرار گرفته بودند که این طلسم پارسال شکسته شد و در یک فیلم جنایی روبروی هم قرار گرفتند.

38. در کودکی به خواندن نمایشنامه علاقه نشان می داد و در جشنواره ای در سال 1981 روبان سبز رنگی را بر یقه اش زده بود که بعدها به صورت یک سنت درآمد این روبان یادبودی بود برای هزاران کودک آفریقایی که در قتل های زجیره ای آمریکا که در شهرهای آتلانتا و جورجیا رخ داد. این ربان را خوانده یکی از قربانیان به او داده بود.

39. نظرات شخصی او بسیار جالب و شنیدنی است مثلا: (تظاهر نکردن چیز مهمی است),(استعداد و ذکاوت در انتخاب هاست)و(برخی مردم فکر می کنند بازی در نقش های عادی سخت و در نقش های کمدی آسان است اما من اینطور فکر نمی کنم.)

40. اغلب خودش فیلم هایش را نگاه نمی کند چون وقتی آنها را نگاه می کند خوابش می گیرد.

41. بهترین شهرها از نظرش پاریس,لندن و رم است اما نیویورک را سرگرم کننده ترین جای دنیا می داند.

42. دستمزد او در حال حاضر رقمی در حدود 15 تا 20 میلیون دلار است ولی سعی می کند رقمی حدود 10 میلیون بگیرد اما از آن طرف در سود فیلم شریک شود.

43. از نشریات جنجالی مخصوصا پاپاراتزی ها خیلی بدش می آید.

44. هیچ کدام از گروه های موسیقی حال حاضر را نمی پسندد و معتقد است یک مشت جوان ای خاصیت در حال ساختن آهنگ هایی هستند که به هیچ درد نمی خورد حتی سطل آشغال.

45. در کمپانی فیلم سازی اش سعی می کند از جوانان مستعد حمایت کند و سرمایه ساخت فیلم را در اختیارشان بگذارد.

46. سال 98 که کمپانی اش را تأسیس کرد میلیون ها دلار ضرر کرد و تا مرز ورشکستگی رفت اما پس از بازی در چند فیلم کمدی موفق شد باز هم به جایگاه قبلی اش بازگردد.

47. بهترین تفریحش این است که با پسر 8 ساله اش به گردش و دوچرخه سواری برود.

48. مراسم اسکار را یک مسخره بازی بزرگ و یک نمایش سرگرم کننده می داند و معتقد است اسکار یک نمایش است تا یک فستیوال هنری.

49. علیرغم این که سال ها به عنوان یک سوپر استار بزرگ مطرح بوده است اما هیچ وقت زندگی همراه با حاشیه نداشته و یک مرد خانواده دوست و آرام بوده است.

50. با این که 66 ساله شده اما هنوز پرکار و سرزنده است و چند فیلم آماده نمایش برنامه کاری اش تا سال 2010 را پر کرده است.
We are the Sons of Anfield
A proud and gallant band
You’ll see no white flag flying
Within our red command

We are the Sons of Anfield
We have just one demand
To see the Yankees running
Back home to Uncle Sam

We are the Sons of Anfield
A proud and gallant band
You’ll see no white flag flying
Within our red command


 


دنبالک ها: بیوگرافی رابرت دنیرو 


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات